M I N I A T U R Y - 97 WYSTAWA"MINIATURY" - to 97 wystawa prac członkiń Stowarzyszenia Miłośników  Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Lud - Art z siedzibą w Muzeum Etnograficznym w Krakowie,  powstałego w 2005 roku z przekształcenia Klubu Hafciarskiego założonego w 1993 przez dr. Urszulę Janicką - Krzywda.
Stowarzyszenie skupia przedstawicieli różnych pokoleń, środowisk i zawodów, których łączy zamiłowanie do rękodzieła i szczególna wrażliwość.
Nasze motto: TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚC
Stowarzyszenie prowadzi bardzo bogatą i aktywną działalność wystawienniczą i dydaktyczną- to dziesiątki wystaw zbiorowych o różnorodnej tematyce, pokazów rękodzieła, prezentacji wykonywania haftów i koronek w szkołach, domach kultury, na uroczystościach promujących rękodzieło ludowe i artystyczne, przybliżając jego znaczenie w polskiej tradycji i kulturze, w kraju i poza jego granicami.
Przywiązujemy szczególną wagę do pielęgnowania tradycji naszych przodków, oraz krzewienia tradycyjnej sztuki  ludowej.
Członkinie Stowarzyszenia biorą udział w licznych konkursach regionalnych i ogólnopolskich zdobywając nagrody i wyróżnienia, promując tym samym rękodzieło ludowe i artystyczne.
Nawiązujemy kontakty z podobnymi organizacjami w kraju i za granicą.
Spotykamy się w każdy wtorek w budynku Muzeum Etnograficznego Kraków ul Krakowska 46 od godz. 16.00 - 18.30.
Swoje prace prezentują:
Adamczyk Janina, Baliczek Helena, Biały Małgorzata, Czaja Elżbieta, Cynkar - Misiołek Ewa, Dulemba Halina, Gruca Jadwiga, Jarecka Krystyna, Myśliwiec Zofia,
Poterek Krystyna, Rusek Danuta, Szybowicz Alina, Ścisłowicz Teresa Wrońska Katarzyna, ZającBogumiła.
/tekst Halina Dulemba/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.