Wyjazd do Łodzi na wernisaż V Ogólnopolskiej Wystawy Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny 2015”
Członkinie i sympatyczki Stowarzyszenia Miłośników Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud – Art” wybrały się 11 czerwca 2015 roku na wernisaż V Ogólnopolskiej Wystawy Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny 2015” odbywający się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Niespodzianką było zwiedzanie pięknego Ogrodu Botanicznego i Palmiarni. Wśród roślin tropikalnych Panie zbierały siły przed wernisażem, a być może czerpały inspiracje do kolejnych prac hafciarskich. Szczególnie zachwyciły nas storczyki, pomidory drzewiaste i ogromny okaz miłorzębu japońskiego.
Wernisaż V Ogólnopolskiej Wystawy Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny 2015” odbył się w budynku Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jak można przeczytać na stronie internetowej muzeum „tegoroczna […] wystawa zainteresowała 212 twórców ze wszystkich regionów Polski. Nadesłali oni 658 obiektów wykonanych w kilkunastu technikach hafciarskich i koronczarskich. Siedmioosobowe Jury po wielogodzinnych obradach zadecydowało o zaprezentowaniu na wystawie 507 prac 195 autorów.”
            Podczas uroczystości z rąk wiceprezydenta Łodzi  Krzysztofa Piątkowskiego członkinie naszego stowarzyszenia odebrały wyróżnienia. Pani Jadwiga Gruca za zapaskę wykonaną haftem skawińskim odebrała wyróżnienie przyznane przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Pani Barbara Binias za serwetkę wykonaną techniką frywolitki odebrała wyróżnienie przyznane przez Wydawnictwo „MB” i „Wena design” z Łodzi. Pani Elżbieta Filipowicz odebrała wyróżnienie za kołnierz wykonany techniką koronki klockowej przyznane przez Wydawnictwo AVT – Korporacja Sp. Z o. o., „Mollie potrafi” z Warszawy oraz wyróżnienie przyznane przez Firmę MEGAT „Coricamo”, „Twórcze inspiracje” z Goleszowa. Pani Mieczysława Pasternak  za obraz ,,Dama z różą” wykonaną techniką koronki klockowej przyznane przez Wydawnictwo AVT –Korporacja Sp,z.o.o ,,Mollie potrafi” z Warszawy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
            Po emocjach związanych z wręczaniem nagród Panie miały możliwość obejrzeć wystawę prac pokonkursowych. W jednej z sal muzeum wyeksponowano – czasami w sposób inspirujący – prace twórców z całej Polski. Wernisaż był też okazją do spotkania ludzi ogarniętych tą samą pasją i wymiany doświadczeń. Radosna i przyjacielska atmosfera tego wydarzenia na długo zostanie w naszej pamięci. Zachęcamy wszystkie członkinie stowarzyszenia do przygotowywania własnych prac z nici Ariadny – kolejna wystawa już za trzy lata!

                                                                                              Katarzyna Wrońska


Szczegóły dotyczące wystawy dostępne na stronie internetowej
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/czasowe/1/532,v-ogolnopolska-wystawa-rekodziela-artystycznego-z-nici-ariadny.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.