"Finissage" wystawy "Ptaki i Motyle"

12 marca 2015 roku o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie odbył się "finissage" wystawy prac naszych członkiń "Ptaki i Motyle" {23.02 - 12.03.2015}
Była to jubileuszowa uroczystość z okazji 10 rocznicy przekształcenia Klubu Hafciarskiego w Stowarzyszenie Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Lud - Art" - 17 marca 2005.
23.02 i 26.02 członkinie stowarzyszenia prowadziły warsztaty rękodzieła, dla dzieci  6 - 12 lat w ramach akcji "Ferie w mieście" , tematem były monogramy. Prace uczestników wezmą udział w wystawie naszej  grupy w czerwcu br. w Domu Kultury "Podgórze" w Dworze Czeczów.
Wystawa  bardzo się podobała i małym i dużym, prace różnorodne, niepowtarzalne, pięknie i przejrzyście zaprezentowane, a pięknie wydany katalożek z historią powstania i  działalności statutowej  Stowarzyszenia dopełnił tę uroczystość.
Zarząd Stowarzyszenia Lud - Art z dyrekcją MDK "Dom Harcerza" nawiązał współpracę w ramach "Zajęć dla Seniorów".
Członkinie naszej rękodzielniczej społeczności po raz kolejny wzięły liczny udział w aukcji charytatywnej, tym razem na rzecz 5 letniego Michałka chorego na niedowład spastyczny czterokończynowy, przekazując piękne i liczne prace wykonane swymi rękami, pomysłami i sercem, by pomóc innym szczególnie maluczkim, bowiem cytuję..."Tyle w sobie mamy, ile z siebie damy" . /HD/
W spotkaniu uczestniczyło bardzo dużo osób, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasze hafciarki będa również prowadziły zajęcia dla seniorów, zainteresowanych nauką wyszywania i wykonywania koronki klockowej i frywolitkowej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.